Manja slova Veća slova RSS
>

SPISAK KANDIDATA ZA DODJELU NAGRADA ISTAKNUTIM PRIPADNICIMA DIJAPSORE-ISELJENICIMA I ORGANIZACIJAMA DIJASPORE-ISELJENIKA

SPISAK KANDIDATA ZA DODJELU NAGRADA ISTAKNUTIM PRIPADNICIMA DIJAPSORE-ISELJENICIMA I ORGANIZACIJAMA DIJASPORE-ISELJENIKA
Datum objave: 23.05.2019 10:01 | Autor: UzD

Ispis Štampaj stranicu


Shodno Zakonu o saradnji Crne Gore sa dijasporom - iseljenicima („Službeni list CG“, broj: 44/18), kao i na osnovu Javnog poziva za dostavljanje inicijativa za dodjelu nagrada pripadnicima dijaspore-iseljenicima i organizacijama dijaspore-iseljenika koji je na internet stranici Uprave za dijasporu objavljen 15. marta 2019. godine, u nastavku se nalazi spisak dostavljenih inicijativa, odnosno kandidata za dodjelu nagrada u sedam oblasti.

Komisija za sprovođenje postupka dodjele nagrada pripadnicima dijaspore-iseljenicima i organizacijama dijaspore-iseljenika će u narednom periodu vrednovati doprinos, rezultate i zasluge kandidata za koje je podnijeta inicijativa i pripremiti predlog kandidata za dodjelu nagrada.

Nagrade će dobitnicima biti uručene 29. jula 2019. godine u Baru, u okviru manifestacije „Dani dijaspore-iseljenika“.

I NAGRADA ZA OČUVANJE DRŽAVNOG IDENTITETA I PRIPADNOSTI CRNOJ GORI:

pojedinci:

1. dr Mile Mićunović  (RS Makedonija) 

2. prof. dr Milenko Perović (R Srbija)

3. Vukota Babović (R.Srbija)

4. Borivoje Stevović (R.Hrvatska)

5. Ivan Jakšin Brajović (R.Hrvatska)

6.  Ismet Šujak (SAD)

7. Milan Zlatičanin (R.Albanija)

●  organizacije:

1. Crnogorska etnička zajednica Australije (Australija)

2. Kulturni centar Rumija (SAD)

II NAGRADA ZA DOPRINOS U OBLASTI NAUKE:

● pojedinci: 

1. prof. dr Nadežda Basara (SR Njemačka)

2. Slobodan B. Medojević (R.Srbija)

3. prof. dr Milenko Perović (R.Srbija)

4. prof. dr sci Milorad Nikčević (R.Hrvatska)

5. dr Marta Mussini (R.Italija)


III NAGRADA ZA DOPRINOS U OBLASTI DIPLOMATIJE I PROMOCIJE CRNE GORE:

●  pojedinci:

1. Refik Radončić (SAD)

2. Enisa Jarović (Belgija)

3. Mirko Zečević (R.Srbija)

● organizacije:

1. Crnogorska etnička zajednica Australije (Australija)


IV NAGRADA ZA DOPRINOS U OBLASTI SPORTA:

●  pojedinci:

1. Duško Ivanović 

2. Nikola Vučević (SAD)

3. Zoran Simović

4. Duško Vujošević (R.Srbija)


V NAGRADA ZA DOBROČINSTVO:

●  pojedinci:

1. Ismet Šujak (SAD)

2. Osman Destanović (SR Njemačka)

3. Žade Đurović di Maio (R.Franscuska)

4. dr Marta Mussini (R.Italija)

●  organizacije:

1. Montenegro Golf Klub (SAD)

2. Kulturni centar Rumija (SAD)

3. Organizacija „Bratska ruka“ (Švajcarska)


VI NAGRADA ZA DOPRINOS UNAPRIJEĐENJU PRIVREDNOG PARTNERSTVA SA CRNOM GOROM:

pojedinci:

1. Veselin Mijač (Švedska)

2. Edin Latić (Veliko Vojvodstvo Luksemburg)

3. Erol Ramusović (BiH)


VII NAGRADA ZA DOPRINOS U OBLASTI KULTURE:

pojedinci:

1. Faiz Softić (Veliko Vojvodstvo Luksemburg)

2. Marinko Ćulafić (R.Albanija)

3. Ratko Šoć (R.Srbija)

4. Veljko Bulajić (R.Hrvatska)

5. Burhan Čulić (R.Albanija)

6. Olivera Zoric Papatoma (Kipar)

●  organizacije:

1. KUD „Evropa“ (Veliko Vojvodstvo Luksemburg)

2. Zavičajno društvo Plava i Gusinja (Slovenija)

3. Društvo perojskih Crnogoraca „Peroj 1657“ (R.Hrvatska)

4. Vijeće Crnogorske nacionalne manjine u BiH (BiH)

1


4.