Мања слова Већа слова РСС
>

СПИСАК КАНДИДАТА ЗА ДОДЈЕЛУ НАГРАДА ИСТАКНУТИМ ПРИПАДНИЦИМА ДИЈАПСОРЕ-ИСЕЉЕНИЦИМА И ОРГАНИЗАЦИЈАМА ДИЈАСПОРЕ-ИСЕЉЕНИКА

СПИСАК КАНДИДАТА ЗА ДОДЈЕЛУ НАГРАДА ИСТАКНУТИМ ПРИПАДНИЦИМА ДИЈАПСОРЕ-ИСЕЉЕНИЦИМА И ОРГАНИЗАЦИЈАМА ДИЈАСПОРЕ-ИСЕЉЕНИКА
Датум објаве: 23.05.2019 10:01 | Аутор: УзД

Испис Штампај страницу


Сходно Закону о сарадњи Црне Горе са дијаспором - исељеницима („Службени лист ЦГ“, број: 44/18), као и на основу Јавног позива за достављање иницијатива за додјелу награда припадницима дијаспоре-исељеницима и организацијама дијаспоре-исељеника који је на интернет страници Управе за дијаспору објављен 15. марта 2019. године, у наставку се налази списак достављених иницијатива, односно кандидата за додјелу награда у седам области.

Комисија за спровођење поступка додјеле награда припадницима дијаспоре-исељеницима и организацијама дијаспоре-исељеника ће у наредном периоду вредновати допринос, резултате и заслуге кандидата за које је поднијета иницијатива и припремити предлог кандидата за додјелу награда.

Награде ће добитницима бити уручене 29. јула 2019. године у Бару, у оквиру манифестације „Дани дијаспоре-исељеника“.

И НАГРАДА ЗА ОЧУВАЊЕ ДРЖАВНОГ ИДЕНТИТЕТА И ПРИПАДНОСТИ ЦРНОЈ ГОРИ:

појединци:

1. др Миле Мићуновић  (РС Македонија) 

2. проф. др Миленко Перовић (Р Србија)

3. Вукота Бабовић (Р.Србија)

4. Боривоје Стевовић (Р.Хрватска)

5. Иван Јакшин Брајовић (Р.Хрватска)

6.  Исмет Шујак (САД)

7. Милан Златичанин (Р.Албанија)

●  организације:

1. Црногорска етничка заједница Аустралије (Аустралија)

2. Културни центар Румија (САД)

ИИ НАГРАДА ЗА ДОПРИНОС У ОБЛАСТИ НАУКЕ:

● појединци: 

1. проф. др Надежда Басара (СР Њемачка)

2. Слободан Б. Медојевић (Р.Србија)

3. проф. др Миленко Перовић (Р.Србија)

4. проф. др сци Милорад Никчевић (Р.Хрватска)

5. др Марта Муссини (Р.Италија)


ИИИ НАГРАДА ЗА ДОПРИНОС У ОБЛАСТИ ДИПЛОМАТИЈЕ И ПРОМОЦИЈЕ ЦРНЕ ГОРЕ:

●  појединци:

1. Рефик Радончић (САД)

2. Ениса Јаровић (Белгија)

3. Мирко Зечевић (Р.Србија)

● организације:

1. Црногорска етничка заједница Аустралије (Аустралија)


ИВ НАГРАДА ЗА ДОПРИНОС У ОБЛАСТИ СПОРТА:

●  појединци:

1. Душко Ивановић 

2. Никола Вучевић (САД)

3. Зоран Симовић

4. Душко Вујошевић (Р.Србија)


В НАГРАДА ЗА ДОБРОЧИНСТВО:

●  појединци:

1. Исмет Шујак (САД)

2. Осман Дестановић (СР Њемачка)

3. Жаде Ђуровић ди Маио (Р.Франсцуска)

4. др Марта Муссини (Р.Италија)

●  организације:

1. Монтенегро Голф Клуб (САД)

2. Културни центар Румија (САД)

3. Организација „Братска рука“ (Швајцарска)


ВИ НАГРАДА ЗА ДОПРИНОС УНАПРИЈЕЂЕЊУ ПРИВРЕДНОГ ПАРТНЕРСТВА СА ЦРНОМ ГОРОМ:

појединци:

1. Веселин Мијач (Шведска)

2. Един Латић (Велико Војводство Луксембург)

3. Ерол Рамусовић (БиХ)


ВИИ НАГРАДА ЗА ДОПРИНОС У ОБЛАСТИ КУЛТУРЕ:

појединци:

1. Фаиз Софтић (Велико Војводство Луксембург)

2. Маринко Ћулафић (Р.Албанија)

3. Ратко Шоћ (Р.Србија)

4. Вељко Булајић (Р.Хрватска)

5. Бурхан Чулић (Р.Албанија)

6. Оливера Зориц Папатома (Кипар)

●  организације:

1. КУД „Европа“ (Велико Војводство Луксембург)

2. Завичајно друштво Плава и Гусиња (Словенија)

3. Друштво перојских Црногораца „Перој 1657“ (Р.Хрватска)

4. Вијеће Црногорске националне мањине у БиХ (БиХ)

1


4.